Ndërlidhjet

Dy persona janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në Detroit të Shteteve të Bashkuara.

Policia ka thënë se personi i armatosur ka hapur zjarr në një zonë të populluar të qytetit.

Autoritetet janë në kërkim të së paku një sulmuesi.

Shtetet e Bashkuara, me më së shumti armë për kokë banori, kanë shkallën më të lartë të vdekjeve nga armët e zjarrit.
XS
SM
MD
LG