Ndërlidhjet

Sulme në Irak, vriten pesë policë


Irak

Irak

Së paku pesë pjesëtarë të forcave irakiane të sigurisë kanë humbur jetën në sulme të ndara.

Një jug të Bagdadit, një sulmues vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët e tij pranë një postblloku policor, duke vrarë tre policë dhe plagosur katër të tjerë.

Ndërkaq, në lagjen Huseinah, dy pjesëtarë të milicisë anti-terroriste kanë humbur jetën nga shpërthimi i një bombe në anë të rrugës.

Kombet e Bashkuara thonë se, këtë vit, në Irak, janë vrarë mbi 7,000 njerëz nga dhuna sektare dhe sulmet e tjera.
XS
SM
MD
LG