Ndërlidhjet

Afganistan: Nga eksplodimi i bombave – tre të vrarë


Pamje pas një shpërthimi të mëparshëm në Afganistan

Pamje pas një shpërthimi të mëparshëm në Afganistan

Zyrtarët afganë thonë se së paku tre civilë janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur nga eksplodimi i dy bombave në provincën lindore të Nangarharit.

Një zyrtrar i lartë lokal tha se bomba e parë ishte vendosur në një makinë, ndërsa e dytë në rrugë.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për eksplodimet e sotme.
XS
SM
MD
LG