Ndërlidhjet

Zyrtarë të Ballkanit Perëndimor, përfaqësues të Bashkimit Evropian, ekspertë dhe biznesmenë mblidhen sot në Bruksel, për një samit vjetor kushtuar politikës evropiane në Ballkan.

Samiti, i cili mbahet nga viti 1999, do të hapet nga komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fuele.

Ai organizohet nga Miqtë e Evropës dhe Fondacioni Konrad Adenauer.
XS
SM
MD
LG