Ndërlidhjet

Sulmet në Irak kanë vrarë sot së paku 25 persona.

Shpërthime të makinave bomba ka pasur në disa lagje të Bagdadit, në Salahedin, Tikrit dhe Mosul.

Në mesin e të vrarëve ka civilë, forca të sigurisë, si dhe sulmues.

Iraku ka qenë vatër e sulmeve të vazhdueshme me bomba që nga muaji prill, prej kur janë vrarë më se 5,500 persona, sipas njoftimeve të OKB-së.
XS
SM
MD
LG