Ndërlidhjet

Shtatëmbëdhjetë klandestinë me prejardhje nga Haiti kanë vdekur të enjten pas përmbytjes së një anije në afërsi të ishujve të Karaibeve, bëjnë të ditura autoritetet lokale.

Anija e cila transportonte emigrantët ilegal nga Haiti për në territorin britanik të Karaibeve është ndal nga policia.

Gjatë tërheqjes për në port anija me klandestinët u përmbyt.

Policia arriti që të shpëtojë 33 njerëz nga ujërat, dhe ata po mbahen nga autoritetet.

Komesari i policisë Colin Farquhar tha se emigrantët “do të riatdhesohen për në Haiti me rastin e parë”.

17 trupat e pajetë të klandestinë të mbytur janë gjetur nga policia.
XS
SM
MD
LG