Ndërlidhjet

Në Kamboxhia, së paku tre persona kanë humbur jetën, pasi policia ka bërë përpjekje të shpërndajë një protestë të punëtorëve të një fabrike të veshjeve.

Grupet për të drejtat e njeriut thonë se tre ose katër protestues janë vrarë pasi forcat e sigurisë, të armatosura me pushkë dhe pistoleta, kanë shtënë në drejtim të tyre, jashtë kryeqytetit Phnom Penh.

Mijëra punëtorë kërkonin paga më të larta.

Policia ushtarake e vendit ka konfirmuar tre të vdekur dhe ka mbrojtur aksionet e forcave të sigurisë.
XS
SM
MD
LG