Ndërlidhjet

Së paku dhjetë njerëz janë vrarë dhe nëntë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në veriperëndim të Pakistanit.

Zyrtarët thonë se në mesin e të vrarëve ka gra dhe fëmijë.

Shpërthimi ka ndodhur në shtëpinë e një plaku fisnor në provincën Khyber, pranë kufirit me Afganistanin.

Zona kontrollohet nga grupi militant Lashkar-e-Islam.
XS
SM
MD
LG