Ndërlidhjet

Autoritetet kanë bërë sot të ditur se sulmet me bomba kanë vrarë së paku 25 persona të hënën në Bagdad.

Ato kanë ndodhur derisa sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon, ka qëndruar për vizitë zyrtare në këtë vend.

Përgjegjësinë për sulmet, që kanë goditur kryesisht zonat shiite, nuk e ka marrë asnjë grup.

Sulmi më vdekjeprurës ka qenë në lagjen Shab të Bagdadit, ku janë vrarë 10 persona dhe janë plagosur 13 të tjerë.
XS
SM
MD
LG