Ndërlidhjet

Forcat irakiane të sigurisë dhe fiset aleate kanë vazhduar sulmet kundër militantëve të lidhur me Al Kaidën dhe forcave antiqeveritare në provincën Anbar.

Radio Iraku i Lirë ka raportuar për granatime intensive në Falluxha dhe së paku tre njerëz të vrarë.

Luftimet kanë çuar në largim masiv të popullatës.

Muajin e kaluar, pjesë të mëdha të qyteteve Ramadi dhe Falluxha kanë rënë nën kontrollin e militantëve, pasi ushtria ka çmontuar një kamp të protestuesve sunitë në Ramadi.
XS
SM
MD
LG