Ndërlidhjet

Australian Open: Gjokoviq s’arrin në gjysmëfinale


Novak Gjokoviq

Novak Gjokoviq

Tenisti serb, Novak Gjokoviq, nuk ka arritur të plasohet në gjysmëfinale të turneut Australian Open, pasi është mposhtur nga tenisti zviceran Stanislas Vavrinka.

Ky i fundit, në gjysmëfinale, do të përballet me çekun Tomash Bedrih.

Gjokoviq dhe Vavrinka kanë luajtuar 17 herë bashkë.
XS
SM
MD
LG