Ndërlidhjet

SHBA kryen sulme me raketa në Somali


Ilustrim

Ilustrim

Ushtria amerikane ka kryer disa sulme me raketa në Somali, të cilat kanë pasur në shënjestër një udhëheqës të dyshuar militant.

Zyrtarët amerikanë nuk kanë zbuluar identitetin e të dyshuarit dhe nuk kanë thënë nëse sulmet kanë qenë të suksesshme ose jo.

I dyshuari thuhet se ka lidhje me grupet terroriste Al Kaida dhe Al Shabab.

Sulmet raportohet të kenë ndodhur në rajonin Barave – bastion i militantëve në bregun jugor të Somalisë.
XS
SM
MD
LG