Ndërlidhjet

Fillon takimi në Bruksel


Ivica Daçiq dhe Hashim Thaç gjatë takimit të 27 janarit

Ivica Daçiq dhe Hashim Thaç gjatë takimit të 27 janarit

Në Bruksel kanë filluar bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Ivica Daçiq, me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, baroneshës Catherine Ashton, pritet të bisedojnë për çështjen e sistemit të drejtësisë në veri të Kosovës.

Ky është raundi i dytë për këtë vit. I pari, i mbajtur më 27 janar, përfundoi pa marrëveshje.

Këto bisedime po mbahen në kuadër të marrëveshjes së arritur më 19 prill ndërmjet dy vendeve për normalizimin e raporteve midis tyre.
XS
SM
MD
LG