Ndërlidhjet

Një anjie e Koresë Jugore është fundosur me afro 470 njerëz në të, në bregdetin jugperëndimor të këtij vendi.

Zyrtarët kanë konfirmuar vdekjen e dy njerëzve.

Sipas autoriteteve, 18 helikopterë dhe 34 anije për shpëtim janë dërguar në këtë hapësirë, ndërsa deri tash kanë arritur të shpëtojnë 180 njerëz.

Mediat lokale thonë se udhëtarët ishin studentë dhe shkonin në një ekskursion shkollor.

Nuk është i qartë shkaku i këtij aksidenti.
XS
SM
MD
LG