Ndërlidhjet

Një tërmet me magnitudë 6.8 tronditi Meksikën të enjten, duke shkundur vrullshëm ndërtesat dhe duke bërë që njerëzit të evakuohen nga to.

Hulumtimi Gjeologjik i SHBA-ve tha se epiqendra e tërmetit ishte në shtetin perëndimor meksikan të Guerreros, në një thellësi cekët prej vetëm 10 kilometrash.

Nuk raportohet për ndonjë dëm të madh.
XS
SM
MD
LG