Ndërlidhjet

Zyrtarët ushtarakë të Pakistanit kanë thënë se “sulmet precize” kanë vrarë së paku 32 militantë, përfshirë komandantë, në një rajon fisnor pranë kufirit me Afganistanin.

Ata i kanë konfirmuar agjencisë AFP se strehat e militantëve në Vaziristanin Verior janë sulmuar mëngjesin e sotëm.

Ndërkohë, mediat lokale raportojnë për më shumë se 80 militantë të vrarë në operacionin e ushtrisë pakistaneze.

Disa banorë kanë thënë se disa shtëpi janë shkatërruar dhe se mund të ketë njerëz të bllokuar nën rrënoja.
XS
SM
MD
LG