Ndërlidhjet

Afganistan: Në 24 orët e fundit - janë vrarë 23 militantë


Pjesëtarë të forcave të sigurisë së Afganistanit në provincën Helmand

Pjesëtarë të forcave të sigurisë së Afganistanit në provincën Helmand

Autoritetet afgane thonë se 23 militantë janë vrarë dhe 7 të tjerë janë plagosur në operacionin e fundit të sigurisë në gjithë vendin.

Ministria e bendshme ka njoftuar sot se forcat e sigurisë së Afganistanit kanë ndërmarrë operacion në disa provinca, përfshirë Nangarharin, Baghlanin, Samangamin, Kunduzin dhe Helmandin, gjatë 24 orëve të fundit.

Gjatë këtij operacioni, i cili ka filluar dje, poashtu, janë arrestuar 13 militantë.
XS
SM
MD
LG