Ndërlidhjet

Lajmet e fundit nga Kupa Botërore në Brazil


Lojtari argjentinas, Lionel Messi lufton për top me lojtarët iranian, Mehrdad Pouladi dhe Ehsan Hajsafi

Lojtari argjentinas, Lionel Messi lufton për top me lojtarët iranian, Mehrdad Pouladi dhe Ehsan Hajsafi

Rusia sonte do të përballet me udhëheqësin e grupit H, Belgjikën, në ndeshjen që do të zhvillohet në Rio De Zhaniero, me fillim nga ora 18:00, sipas kohës tonë.

Në grupin e njejtë, Koreja Jugore do të përballet me Algjerinë, me fillim nga ora 21:00, gjithmonë sipas kohës tonë.

Ndeshjet e grupit G, përfshijnë përballjen në mes të SHBA-ve dhe Portugalisë, ndeshje kjo që fillon në mesnatë.

Në të njejtin grup, mbrëmë, Miroslav Klose ka shënuar një gol të rëndësishëm për Gjermaninë duke e barazuar rezultatin 2:2 në përballje me Ganën.

Gjermania tani e udhëheqë grupin me katër pikë, në pozitën e tretë janë SHBA-të me tre pikë, Gana ka një pikë dhe Portugalia në fund që nuk ka asnjë pikë.

Ndërkohë ëndrra e Bosnjes dhe Hercegovinës për sukses në Kupën e Botës është shuar mbrëmë kur ekipi nga Ballkani humbi nga Nigeria me rezultat 1:0.

Në grupin F, Argjentina u kualifikua duke e mundur Iranin me rezultat 1:0, gol ky që u shënua nga Lionel Messi.
XS
SM
MD
LG