Ndërlidhjet

Nëntë civilë të vrarë në Luhansk


Luhansk

Luhansk

Së paku nëntë civilë janë raportuar të vdekur nga një sulm në një fshat të Luhanskut në lindje të Ukrainës.

Separatistët pro-rusë kanë akuzuar ushtrinë ukrainase për granatimin dhe bombardimin e fshatit Luhanska.

Por, zyrtarët e Ukrainës kanë thënë se forcat e tyre nuk kanë qenë në këtë zonë dhe kanë fajësuar vetë rebelët.

Qindra njerëz janë vrarë prejse ka nisur rebelimi pro-rus në lindje të Ukrainës.

Një armëpushim i dobët, i cili ka zgjatur dhjetë ditë, ka marrë fund të hënën.

XS
SM
MD
LG