Ndërlidhjet

Nga sulmi i majmunit ka vdekur një foshnje në Krime


Ilustrim

Ilustrim

Një foshnje ka vdekur në qytetin Sebastopol të Krimesë, pasi ishte sulmuar nga një majmun, që kishte ikur nga një kopsh zoologjik i vogël privat.

Ministria e brendshme e Rusisë tha sot se pronari i kopshtit zoologjik ishte duke e pastruar kafazin e majmunit, kur majmuni iku dhe e kapërceu një gardh të afërt.

Zyrtarët thanë se majmuni e sulmoi foshnjen 18 muajshe, që flente në karrocën e tij në një kopsht të afërt.

Prindërit nuk ishin në gjendje ta shpëtojnë fëmiun e tyre.

Majmuni më vonë është zënë.

Priten akuza kundër pronarit të kopshtit zoologjik.

Krimeja është anksuar nga Rusia me anë të referendumit kundërthënës në muajin mars.

XS
SM
MD
LG