Ndërlidhjet

Rusia dhe Serbia, stërvitje të përbashkëta më 2015


Ilustrim

Ilustrim

Forcat ajrore të Rusisë dhe Serbisë do të mbajnë stërvitje të përbashkëta ajrore në vitin 2015, njofton Zyra për Shtyp e Ministrisë së Mbrojtjes në Rusi, ndërsa transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Sipas burimit të njëjtë, komandanti i forcave ajrore ruse, gjenerali Sergei Kobilash, ka biseduar në Beograd me zyrtarë ushtarakë të Serbisë për bashkëpunimin dypalësh dhe është rënë dakord që stërvitjet e përbashkëta ajrore të mbahen vitin e ardhshëm.

XS
SM
MD
LG