Ndërlidhjet

logo-print

Lule në Ambasadën Holandeze në Kiev

  • RFE /RL

Njerëzit vunë lule dhe ndezën qirinj në mbrëmjen e 17 korrikut jashtë Ambasadës Holandeze, në Kiev, për viktimat e aksidentit ajror Malaysia Airlines në Ukrainën lindore. Linja ajrore tha se të paktën 154 nga udhëtarët e bordit ishin nga Holanda.

XS
SM
MD
LG