Ndërlidhjet

Televizioni shtetëror egjiptian ka thënë se tre persona janë vrarë gjatë sulmit të sotëm me bombë në Giza, në periferi të Kajros.

Një tjetër medium shtetëror duke e cituar një oficer policor ka raportuar se personat e vrarë kanë qenë brenda një makine dhe ka mundësi që ata kanë qenë duke shkuar në ndonjë vend për të kryer një “sulm terroristë” kur ju ka shpërthyer bomba e tyre.

Oficeri Mahmud Shaki, ka thënë se vetura është ndarë në dysh nga shpërthimi ndërsa forcat e sigurisë janë duke u munduar që të identifikojnë viktimat.

XS
SM
MD
LG