Ndërlidhjet

Mjekët thonë se nga bombardimet izraelite sot kanë humbur jetën "dhjetra" palestinez në Gaza, duke përfshirë ketu të paktën 16 vet në një shkollë.

Kjo është dita e 23-të e konfliktit në mes të Izraelit dhe Hamasit.

Nga shperthimet me granata herët në mëngjes të 16 personat humbën jetën në një shkollën që udhëhiqet nga OKB-ja dhe përdoret si strehë për të zhvendosurit nga lufta.

Zëdhënësi i Shërbimit të Emergjencës në Gaza, Ashraf al- Qudra tha se numri i të vdekureve është me "dhjetra".

Sipas të dhënave të al- Qudra, në tërësi gjatë tërë konfliktit janë vrarë 1,260 palestinezë, derisa Izraeli mundohet të detyrojë hamasin që të ndal sulmet me raketa ndaj territorit izraelit.

XS
SM
MD
LG