Ndërlidhjet

Mediat shtetërore thonë se së paku 150 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pas një tërmeti të fuqishëm në pjesën jug perëndimore të Kinës.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve, njofton se termeti i magnitudës 6.1 e ka goditur krahinën e Junanit pasditën e 3 gushtit, me thellësi rreth 10 km.

Agjencia zyrtare kineze e lajmeve, Xinhua, raporton se epiqendra e termetit ishte qyteza e Longtoushanit.

Në kohën e dridhjeve të tokës, shumë njerëz janë parë duke dal në panik nga objektet.

XS
SM
MD
LG