Ndërlidhjet

Thaçi e uroi Erdoganin për fitore në zgjedhje


Recep Tayyip Erdogan (majtas) dhe Hashim Thaçi gjatë një takimi nbë Prizren në vitin 2010

Recep Tayyip Erdogan (majtas) dhe Hashim Thaçi gjatë një takimi nbë Prizren në vitin 2010

Kryeministri i Kosovës në detyrë, Hashim Thaçi, e ka uruar kryeministrin aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, me rastin e fitores në zgjedhjet për president të Turqisë.

“Republika e Kosovës gjithmonë do ta kujtojë dhe çmojë rolin kyç që Ju personalisht, qeveria dhe populli turk, keni luajtur për çlirimin e Kosovës, shpalljen e pavarësisë dhe për zhvillimin demokratik dhe ekonomik të vendit”, thotë në telegramin e urimit zoti Thaçi, dhe shton se “do të jemi gjithmonë mirënjohës për mbështetjen tuaj dhe për marrëdhinet e ngushta në mes vendeve tona”.

Në telegram theksohet se zgjedhja e zotit Erdogan në postin e lartë të presidentit të Turqisë, “do të shërbejë për thellimin e marrëdhënieve ndërshtetërore”.

XS
SM
MD
LG