Ndërlidhjet

Një sulmues vetëvrasës ka sulmuar një zyrë të inteligjencës në lindje të Afganistanit, duke vrarë gjashtë persona dhe plagosur së paku 40 të tjerë.

Zëdhënësi i guvernatorit të provincës Nangahar ka thënë se kamioni i ngarkuar me eksplozivë ka shpërthyer në hyrje të zyrës në Xhalalabad.

Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë talibanët.

XS
SM
MD
LG