Ndërlidhjet

Putin viziton Serbinë më 16 tetor


Presidenti serb, Tomisllav Nikolliq dhe ai rus, Vladimir Putin, gjatë takimit në Sochi, 24 maj 2013

Presidenti serb, Tomisllav Nikolliq dhe ai rus, Vladimir Putin, gjatë takimit në Sochi, 24 maj 2013

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka marrë konfirmimin zyrtar nga ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Çepurin, se presidenti rus, Vladimir Putin, do ta vizitojë Serbinë më 16 tetor, me rastin e 70 vjetorit të çlirimit të Beogradit gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Në një takim me gazetarët në Beograd, Vuçiq ka thënë se me ambasadorin rus ka biseduar pjesërisht për programin e vizitës së presidentit rus.

Sipas këtij programi, mediat në Serbi citojnë kryeministrin serb të ketë thënë se presidenti rus do të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq dhe do të marrë pjesë edhe në parakalimin e forcave ushtarake të Serbisë.

XS
SM
MD
LG