Ndërlidhjet

Në Hong Kong kanë shpërthyer përleshjet midis aktivistëve pro demokracisë dhe mbështetësve të Qeverisë kineze.

Policia ka formuar një zinxhir njerëzor për të ndarë dy grupet.

Liderët e protestuesve më vonë kanë kërcënuar se do të anulojnë bisedimet me qeverinë derisa nuk pushojnë “sulmet e organizuara” kundër mbështetësve të tyre.

Protestuesit kanë dalë në rrugët e Hong Kongut që një javë për të kundërshtuar planet e Pekinit, sipas të cilave, autoritetet kineze do të caktojnë kandidatët për kryetar të Hong Kongut më 2017.

Protestuesit kërkojnë zgjedhje të lira.

XS
SM
MD
LG