Ndërlidhjet

Pakistan: Numri i të vrarëve arriti në 6 vetë


Pamje pas një sulmi të mëparshëm në Pakistan

Pamje pas një sulmi të mëparshëm në Pakistan

Nga një bombë që ka eksploduar në një stacion të autobusëve në pjesën veriperëndimore të trazuar të Pakistanit, janë vrarë s paku 6 vetë dhe plagosur 18 të tjerë.

Policia tha se sulmi në qytetin Kohat është kryer sot.

Nga ana tjetër, nga Pakistani sot ka arritur lajmi për vrasjen e anëtarit të këshilli pajtues, Ashraf Khan, nga sulmues të panjohur në qarkun Svat. Dy truprojet e tij janë plagosur.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këto sulme, të cilat kanë ndodhur në periudhën kur ushtria e Pakistanit po e zhvilloh ofensivën disamuajshe kundër talibanëve pakistanezë dhe militantëve të tjerë në rajonin fisnor, Vaziristani Verior.

XS
SM
MD
LG