Ndërlidhjet

Zyrtarët lokalë bëjnë të ditur se nga një sulm vetëvraës kanë humbur jetën një ushtar dhe një polic, në provincën Helmand të Afganistanit.

Omar Zwak, zëdhënës i qeverisë provinciale, ka thënë se sulmuesi vetëvrasës ka shpërthyer eksplozivët në hyrje të kompleksit të policisë në kryeqytetin rajonal, Lashkar Gah.

Zwak ka thënë se sulmuesi, i veshur me uniformë të policisë, ka bërë përpjekje të hyjë në ndërtesë kur është identifikuar nga policia.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë asnjë grup, por dyshimet bien mbi talibanët.

XS
SM
MD
LG