Ndërlidhjet

Putin dhe Poroshenko diskutuan për monitorimin e armëpushimit


Pamje nga takimi në Milano të Italisë më 17 tetor ndërmjet Poroshenkos (djathtas) dhe Putinit (majtas) ndërsa në mes është kryeministri italian Matteo Renzi

Pamje nga takimi në Milano të Italisë më 17 tetor ndërmjet Poroshenkos (djathtas) dhe Putinit (majtas) ndërsa në mes është kryeministri italian Matteo Renzi

Kremlini tha sot se presidentët e Rusisë dhe Ukrainës e kanë shprehur rëndësinë e mbështetjes së procesitt paqësor në Ukrainë dhe për monitorimin e armëpushimit në pjesën lindore të këtij vendi, gjatë një bisede telefonike të sotme.

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dhe ai i Ukrainës, Petro Poroshenko, po ashtu, kanë diskutuar edhe për furnizimin me gazin rus për Ukrainën.

Nuk janë dhënë detaje të tjera.

XS
SM
MD
LG