Ndërlidhjet

Komisionari për fqinjësi i BE-së viziton Serbinë


Johannes Hahn

Johannes Hahn

Komisionari për fqinjësi të Bashkimit Evropian dhe negociata të zgjerimit, Johannes Hahn, qëndron sot në Beograd.

“Vizita në fillim të mandatit të Hahnit është shenjë e qartë se negociatat për zgjerimin e BE-së janë prioritet si edhe më parë. Ajo po ashtu tregon për angazhimin e Ballkanit Perëndimor në perspektivën evropiane”, ka thënë Komisioni Evropian, transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë.

Pritet që Hahn të takojë presidentin e Serbisë, Tomisllav Nikolliq, kryeministrin Aleksandar Vuçiq, ministrin e Jashtëm, Ivica Daçiq, dhe zyrtarë të tjerë të shtetit serb.

Hahn do të qëndrojë të premten në Mal të Zi.

XS
SM
MD
LG