Ndërlidhjet

Abu Dabi: Jahjaga u takua me princin al Nahyan


Atifete Jahjaga dhe Sheikh Muhammed bin Zayed al Nahyan gjatë takimit të tyre

Atifete Jahjaga dhe Sheikh Muhammed bin Zayed al Nahyan gjatë takimit të tyre

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, është takuar sot në Abud Dabi me princin e kurorës, Sheikh Muhammed bin Zayed al Nayhan.

Zonja Jahjaga po qëndron në vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe me ftesë të tij, njofton faqja në Internet e presidencës së Kosovës.

Gjatë takimit, ata biseduan për avancimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve në fushën e ekonomisë dhe veçanërisht në shtimin e investimeve të Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, në bujqësi, energji dhe insfrastrukturë, përmes projekteve konkrete.

Sheikh al Nayhan e ka konfirmuar mbështetjen e vendit të tij për Kosovën dhe ka shprehur përkushtim për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve.

Presidenca e Kosovës ka njoftuar se zonja Jahjaga, me ftesë të princit, e ka ndjekur edhe garën automobilistike Formula 1 në Abu Dabi.

XS
SM
MD
LG