Ndërlidhjet

Austalian Open: Sharapova e Williams në finale


Maria Sharapova

Maria Sharapova

Tenistja ruse, Maria Sharapova, ka arritur në finalen për femra të turneut Australian Open.

Sharapova ka mundur rusen tjetër, Ekaterina Makarova, në Melburn, me rezultat 6-3, 6-2.

Në finale, Sharapova do të takojë tenisten amerikane, Serena Williams.

Willimas, me 18 tituj Grand Slam, ka mundur tenisten Madison Keys në një tjetër gjysmëfinale të luajtur në Melburn.

Turneu i tenisit Australian Open ka nisur më 19 janar dhe do të zgjasë deri më 1 shkurt.

XS
SM
MD
LG