Ndërlidhjet

Sulm vdekjeprurës në spital të Donjeckut


Donjeck, Ukrainë

Donjeck, Ukrainë

Tre persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pasi predhat kanë goditur një spital në Donjeck të Ukrainës.

Trupat e viktimave mund të shihen nën batanije, jashtë ndërtesës.

Shkollat pranë po ashtu janë dëmtuar nga sulmi, kanë thënë zyrtarët.

Dhuna në lindje të Ukrainës është intensifikuar në tri javët e fundit.

Rebelët pro-rusë kanë marrë territore nga forcat qeveritare jashtë Donjeckut, përfshirë edhe aeroportin e këtij qyteti.

XS
SM
MD
LG