Ndërlidhjet

Obama takohet me princin Charles në muajin mars


Barack Obama në Zyrën Ovale

Barack Obama në Zyrën Ovale

Presidenti Barack Obama do të presë princin Charles të Britanisë dhe bashkëshorten e tij, Camilla, në Shtëpinë e Bardhë në muajin mars.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se Obama do të takohet me pjesëtarët e familjes mbretërore në Zyrën Ovale.

Shtëpia e Bardhë thotë se takimi nënvizon "marrëdhënie speciale" ndërmjet SHBA-së dhe Britanisë.

Princi Charles dhe Camilla do të jenë në Uashington si pjesë e një vizite më të gjerë në SHBA.

Shtëpia e Bardhë tha se përgjatë kohës sa janë në Uashington, çifti mbretëror gjithashtu do të vizitojë shtëpinë e George Uashingtonit në Mount Vernon dhe Arkivat Kombëtare, ku princi Charles do të shënojë 800 përvjetori e Magna Carta.

Obama priti djalin e princit Charles, William, në Shtëpinë e Bardhë vitin e kaluar.

XS
SM
MD
LG