Ndërlidhjet

Çeket e rrëmbyera në Pakistan – janë liruar


Hana Humpalova dhe Antonie Chrastecka

Hana Humpalova dhe Antonie Chrastecka

Dy çeke të reja të rrëmbyera në Pakistan në vitin 2013, janë liruar dhe janë nisur për në vendin e tyre.

Shtetaset e Çekisë, Hana Humpalova dhe Antonie Chrastecka, tashmë janë në Turqi, raportoi agjencia çeke e lajmeve, CTK.

Organizata humanitare turke, IHH, raportohet se ka ndihmuar në negociatat për lirimin e tyre.

Dy çeket ishin rrëmbyer nga personat e armatosur në rajonin jugor pakistanez, Baloçistan, më 13 mars 2013.

Ato, në atë kohë, ishin 24 vjeçare dhe udhëtonin nga Irani për në Indi me autobus.

XS
SM
MD
LG