Ndërlidhjet

Së paku 30 të burgosur dhe 10 roje kanë vdekur në një përleshje në një burg të Irakut.

Ministria e Brendshme e Irakut ka njoftuar se mbi 50 të burgosur kanë ikur nga burgu në Khalis, në mesin e tyre edhe pjesëtarë të Shtetit Islamik.

Megjithatë, ka raporte kundërthënëse për mënyrën se si ka nisur incidenti.

Zyrtarët thonë se ai është shkaktuar nga një rebelim i të burgosurve, por, sipas burimeve lokale, bëhet fjalë për një operacion të jashtëm të Shtetit Islamik.

XS
SM
MD
LG