Ndërlidhjet

Disa të vrarë nga të shtënat në Zvicër


Ilustrim

Ilustrim

Policia në Zvicër ka bërë të ditur se disa njerëz janë vrarë nga të shtënat në qytetin Vyrenlingen.

Policia nuk e ka dhënë ende numrin e saktë të viktimave, por ka thënë se të gjithë të vrarët janë të rritur.

Trupa të shtrirë janë gjetur brenda dhe jashtë një ndërtese të banimit.

Motivi i vrasjeve duket të jetë një mosmarrëveshje familjare dhe rasti nuk ka të bëjë me terrorizëm, ka thënë zëdhënësi i policisë, Bernhard Graser.

Më shumë detaje priten gjatë ditës.

XS
SM
MD
LG