Ndërlidhjet

Aktivistët sirianë kanë bërë të ditur se sulmet ajrore në provincën Idlib kanë vrarë 49 njerëz.

Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut ka thënë se sulmet kanë goditur sot qytetin Al-Janudiyah dhe se të vrarët përfshijnë gjashtë fëmijë dhe katër gra.

Pjesa më e madhe e provincës Idlib ka rënë së voni në duart e një aleancë rebele, që përfshin Frontin Al-Nusra, degë e Al Kaidës.

Mbi 220,000 njerëz kanë vdekur në luftën në Siri, midis forcave besnike të presidentit Bashar al-Assad dhe grupeve rebele, që ka nisur në vitin 2011.

XS
SM
MD
LG