Ndërlidhjet

Shpërthimet me bomba kanë vrarë të martën 28 persona në dhe përreth Bagdadit.

Policia ka thënë se sulmi më vdekjeprurës ka ndodhur në Rrugën e Palestinës, në lindje të Bagdadit, duke vrarë 10 veta, përfshirë tri gra.

Qeveria e Irakut është në luftë me militantët e Shtetit Islamik (IS), të cilët kanë pushtuar territore të mëdha të këtij vendi, ashtu si edhe të Sirisë.

Shtëpia e Bardhë është duke konsideruar dërgimin e 1,000 trajnerëve dhe këshilltarëve shtesë, për të ndihmuar forcat irakiane në luftën kundër IS-it

XS
SM
MD
LG