Ndërlidhjet

Në Bruksel kanë përfunduar bisedimet midis kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Isa Mustafa dhe Alekandar Vuçiq.

Ky i fundit sapo ka deklaruar për mediat në Bruksel se nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Ai ka thënë se bisedimet kanë qenë shumë të vështira.

Vuçiq ka thënë se është shënuar përparim vetëm për çështjen e Asociacionit të Komunave Serbe në veri.

*Artikullin e plotë mund ta lexoni pas pak.

XS
SM
MD
LG