Ndërlidhjet

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën kur një kamion me naftë ka shpërthyer në një zonë rurale në Sudanin Jugor, raporton Associated Press.

Zëdhënësi i presidentit Ateny Wek Ateny ka thënë se edhe 50 persona tjerë janë plagosur. Sipas tij ata janë dërguar në spitalet lokale dhe janë duke marrë trajtimin e duhur.

XS
SM
MD
LG