Ndërlidhjet

Cana: Është dashur të jemi më të kujdesshëm në fund të ndeshjes


Simpatizuesit presin kontrollin para se të hyjnë në stadiumin në Elbasan

Simpatizuesit presin kontrollin para se të hyjnë në stadiumin në Elbasan

Pas fitores së Serbisë kundër Shqipërisë me rezultat 2:0 në ndeshjen kualifikuese të Grupit I për Kampionatin Evropian 2016, ka pasur komente të ndryshme lidhur me këtë duel.

Ndeshja u zhvillua në Elbasan para 12 mijë spektatorëve.

Të dy golat mysafirët i shënuan në minutat e fundit të ndeshjes.

Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, tha se është dashur kujdes më i madh në finish të duelit.

“Ne është dashur të jemi më të kujdesshëm në fund, pasi kemi treguar pjekuri gjatë ndeshjes”, tha Cana dhe shtoi se “ata e kanë pritur atë moment të na zënë në befasi në kundërsulm dhe ne është dashur ta ndalim këtë”.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili ishte në stadiumin Elbasan Arena për ta shikuar ndeshjen, i ka falënderuar shikuesit për sjelljen e mirë.

“Barazimi do të ishte rezultat korrekt, por ky është futbolli”, ka shkruar zoti Rama në rrjetin Facebook dhe ka shtuar se “njerëzit më të mirë në stadium ishin simpatizuesit kuq e zi”.

Edi Rama konsideron se “ëndrra” e Shqipërisë për kualifikim në pjesën përfundimtare të Kampionatit Evropian vazhdon në ndeshjen në Armeni.

Trajneri i Serbisë, Radovan Çurçiq, tha se “në përgjithësi mendoj se merituam fitore” dhe ka theksuar se “e arritëm vetëpërmbajtjen në fund dhe kjo vendosi”.

XS
SM
MD
LG