Ndërlidhjet

Libi: Janë rrëmbyer dy nëpunës të Ambasadës së Serbisë


Pamje nga Beogradi

Pamje nga Beogradi

Dy nëpunës të Ambasadës së Serbisë në qytetin Sabrata në Libi, janë rrëmbyer sot pasidte, ka njoftuar Ministria e jashtme e Serbisë.

Sipas njoftimit, janë rrëmbyer teknikja e lidhjeve, Sllagjana Stankoviq, dhe vozitësi, Jovica Stepiq.

Ministria i ka informuar shërbimet e sigurisë dhe theksohet se “po bëhet çdo gjë e mundshme, që në situatën e komplikuar në terren, të sigurohen sa më shumë informacione dhe kthim i sigurt i shtetasve” të Serbisë.

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, për këtë çështje ka biseduar me ministrin e jashtëm të Libisë, Mohamed Abdulaziz.

XS
SM
MD
LG