Ndërlidhjet

Serbi: Arrestohen gjashtë vetë të dyshuar për trafikim të migrantëve


Migrantët duke ecur përgjatë kufirit me tela me gjemba të Hungarisë me Serbinë

Migrantët duke ecur përgjatë kufirit me tela me gjemba të Hungarisë me Serbinë

Policia e Serbisë thotë se i ka arrestuar gjashtë vetë të dyshuar për trafikim të migrantëve nëpër kufirin e Hungarisë dhe në vendet e tjera të Bashkimit Evropian.

Policia ka njoftuar sot se të dyshuarit u kishin marrë migrantëve deri në 1200 euro për kalim ilegal.

Sipas policisë, migrantët ishin nga Kosova dhe vendet afrikane dhe aziatike.

XS
SM
MD
LG