Ndërlidhjet

Takim i presidentëve Obama dhe Putin


Barack Obama (djathtas) përshëndetet me Vladimir Putinin para takimit të tyre në Hangzhou të Kinës

Barack Obama (djathtas) përshëndetet me Vladimir Putinin para takimit të tyre në Hangzhou të Kinës

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin, janë takuar në samitin G20, i cili po mbahet në Kinë.

Zyrtarët amerikanë thanë sot se detajet e këtij takimi do të publikohen më vonë gjatë ditës.

Çështje që me gjasë janë trajtuar në këtë takim ishin Siria dhe Ukraina.

Shtetet e Bashkuara kanë shprehur shqetësim lidhur me rritjen e tensioneve ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës.

XS
SM
MD
LG