E hënë, janar 26, 2015 Kosova 17:25

Lajmet

Pesë të vrarë nga sulmi vetëvrasës në Afganistan

03.01.2012
Zyrtarë afganë kanë bërë sot të ditur se një sulmues vetëvrarës, i cili voziste një motoçikletë, ka vrarë katër civilë dhe një oficer policie, pas shpërthimit të eksplozivit,  në një postbllok të policisë në qytetin Kandahar.

Gjenerali Abdul Razak nga policia rajonale e Kandaharit tha se sulmi i sotëm la edhe 16 të lënduar, përfshirë tre oficerë policie dhe gjashtë fëmijë.

Edhe një mjek nga spitali i Kandaharit, Kamal Shah i ka konfirmuar këto shifra të viktimave.

Kalendari

VOX

Prishtina

Pritjet e të rinjve për vitin 2015

Në rubrikën tonë të përjavshme VOX, të Radios Evropa e Lirë, kemi marrë mendimet e të rinjve, rreth asaj se çka ata presin nga viti 2015