E premte, maj 22, 2015 Kosova 13:30

Lajmet

Medvedev takon opozitën

Presidenti rus, Dimitri Medevdev.

20.02.2012
Presidenti rus, Dimitri Medevdev, do të takojë sot krerët e opozitës.

Takimi vjen më pak se dy javë para zgjedhjeve presidenciale të 4 marsit, të cilat pritet të rezultojnë me fitoren e kryeministrit aktual, Vladimir Putin.

Raportet thonë se opozitarët pritet të paraqesin para Medvedevit kërkesat për ndryshime politike, pas zgjedhjeve parlamentare të 4 dhjetorit.

Në këto zgjedhje ka fituar partia e Putinit, por opozita thotë se ka pasur "mashtrime të shumta". 

Putini ishte president nga viti 2000 deri më 2008, kur u zgjodh kryeministër.
20 shkurt 2012
20 shkurt 2012

Kalendari

Përzgjedhja Jonë

Manuali i IS-it për militantët, përdorni ngjyrë të padukshme dhe mustaqe false

“Një nga gjërat më të vështira të xhihadit është kur e humbet një mik”, e pranon militanti çeçen i Shtetit Islamik, Musa Abu Yusuf Shishani, në një postim në rrjete sociale të publikuar së fundi.